• Facebook Clean

Følg JSQ på FaceBook

Koncerter

2020

28.05.2020 KL. 17:00: DOKK1, ÅRHUS

Tangoprogram

11.03.2020 KL. 19:00: LISBJERG KIRKE

23.01.2020 KL. 19:30 NYTÅRSKONCERT I TJÆREBORG KIRKE

05.01.2020 KL. 15:00 NYTÅRSKONCERT I LØGSTØR KIRKE

2019

12.12.2019 KL. 14:15 HUSUMVEJ PLEJEHJEM

12.12.2019  KL. 12:30  LOKALCENTER ROSENBAKKEN

06.12.2020 KL. 15:00 SOLBJERG LOKALCENTER

16.11.2019 MARIENLYST SENIORHØJSKOLE (Falster)

Svend Hvidtfelt Nielsen: Mellem linierne 

Hans Abrahamsen: Gush

Gorm Askjær: Skyggebilleder

Michael Nyvang: Rekonstruktion – før stilheden

08.11.2019 KL. 17:00 DOKK1, ÅRHUS

Svend Hvidtfelt Nielsen: Mellem linierne 

Hans Abrahamsen: Gush

Gorm Askjær: Skyggebilleder (uropførelse)

Michael Nyvang: Rekonstruktion – før stilheden

27.10.2019 KL.16:00 BJERRINGBRO KIRKE

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Barberen i Sevilla'

Alfred Desenclos: Quatour

Svend Hvidtfelt Nielsen: Mellem linierne 

Astor Piazzolla: Contrabajísimo

TURNÉ TIL NORGE

22.09.2019 KL.13:00 IBSENHUSET, SKIEN (N)

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Barberen i Sevilla'

Alfred Desenclos: Quatour

Per Nørgård: Esperanza

Astor Piazzolla: Milonga del Ángel

Maurice Ravel: Le Tombeau de Couperin

21.09.2019 KL. 13:00 ARENDAL KULTURHUS (N)

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Barberen i Sevilla'

Alfred Desenclos: Quatour

Maurice Ravel: Le Tombeau de Couperin

Per Nørgård: Esperanza

Astor Piazzolla: Milonga del Ángel

Astor Piazzolla: Contrabajísimo

20.09.2019: KAFÉ TID/FRYD SCENE, ÅL (N)

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Barberen i Sevilla'

Maurice Ravel: Le Tombeau de Couperin

Arild Jensen: Sonate for saxofonkvartet

Astor Piazzolla: Milonga del Ángel

Astor Piazzolla: Contrabajísimo

19.09.2019 KL. 18:00 ASKIM KIRKE (N)

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Barberen i Sevilla'

Alfred Desenclos: Quatour

Per Nørgård: Esperanza

Astor Piazzolla: Milonga del Ángel

Maurice Ravel: Le Tombeau de Couperin

10.09.2019 KL. 19:00 TORSLUNDE KIRKE

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Barberen i Sevilla'

Alfred Desenclos: Quatour

Svend Hvidtfelt Nielsen: Mellem linierne 

Astor Piazzolla: Milonga del Ángel

Astor Piazzolla: Contrabajísimo

08.09.2019 KL. 16:00 TAARBÆK KIRKE

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Barberen i Sevilla'

Alfred Desenclos: Quatour

Svend Hvidtfelt Nielsen: Mellem linierne 

Astor Piazzolla: Milonga del Ángel

Astor Piazzolla: Contrabajísimo

05.09.2019 KL. 19:30 TAULOV KIRKE

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Barberen i Sevilla'

Alfred Desenclos: Quatour

Svend Hvidtfelt Nielsen: Mellem linierne (uropførelse)

Astor Piazzolla: Milonga del Ángel

Astor Piazzolla: Contrabajísimo

03.08.2019: VOER KIRKE

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Barberen i Sevilla'

Alfred Desenclos: Quatour

George Gershwin: Three Preludes

Stravinskij: Tango

Per Nørgård: Esperanza

Astor Piazzolla: Milonga del Ángel

Astor Piazzolla: Contrabajísimo

26.04.2019: RY HØJSKOLE (lukket arr.)

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Den tyvagtige skade'

Alfred Desenclos: Quatour

Per Nørgård: Roads to Ixtlan

Per Nørgård: Esperanza

Astor Piazzolla: La Mufa - Tema de María

07.03.2019 KL. 19:00 RIIS TOFT-SALEN, KOLDING MUSIKSKOLE

Gioachino Rossini: Ouverturen til 'Den tyvagtige skade'

Alexandr Glazunov: Saxofonkvartet op. 109, 1. sats

Alfred Desenclos: Quatuor

Astor Piazzolla: To tangoer

24.02.2019 KL. 16:00 VESTKIRKEN (BALLERUP)

J.S. Bach: af 'Die Kunst der Fuge'

Alfred Desenclos: Quatuor

Alexander Glazunov: Quartett

2018

28.10.2018 KL. 16:00 DANSK SOLISTFORBUNDS 100-ÅRS JUBILÆUM

Det kgl. Danske Musikkonservatoriums koncertsal, København

13.10.2018 KL. 15:00 ODENSE DOMKIRKE

Koncert i foredragsrækken: Krig, kunst og kristendom

Jean Françaix: Petit Quatour

Maurice Ravel: Le Tombeau de Couperin

Alexander Glazunov: Quartett

07.10.2018 KL. 16:00 BILLUND KIRKE

J.S. Bach: Contrapunctus I & IX

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Petit Quatour

Astor Piazzolla: La Mufa – Tema de María

Maurice Ravel: Le Tombeau de Couperin

01.-16.08.2018: TURNÉ TIL ARGENTINA:

Turnéen støttes af Dansk Solist-Forbund, Augustinus Fonden, 

Aarhus Kommune, Knud Højgaards Fond, Solistforeningen af 1921, 

Statens Kunstfond og Dansk Musiker Forbund

14.08.18 kl. 16:00 La Plata - Koncert og Masterclass

Auditorio de la Facultad de Bellas Artes de la UNLP 

Bent Lorentzen: Lines

Johann Sebastian Bach: Contrapunctus I

Christos Farmakis: Four Miniatures

Johann Sebastian Bach: Contrapunctus V

Per Nørgård: Roads to Ixtlan

Johann Sebastian Bach: Contrapunctus IX

Morten Skovgaard Danielsen: Rex Noster Insanit

14.08.18 kl. 14:00 La Plata - Koncert og Masterclass

Auditorio de la Facultad de Bellas Artes de la UNLP 

Bent Lorentzen: Lines

Johann Sebastian Bach: Contrapunctus I

Christos Farmakis: Four Miniatures

Johann Sebastian Bach: Contrapunctus V

Per Nørgård: Roads to Ixtlan

Johann Sebastian Bach: Contrapunctus IX

Morten Skovgaard Danielsen: Rex Noster Insanit

13.08.18 kl. 18:00 Conservatorio Provincial Gilardo

Bent Lorentzen: Lines

Johann Sebastian Bach: Contrapunctus I

Christos Farmakis: Four Miniatures

Johann Sebastian Bach: Contrapunctus V

Per Nørgård: Roads to Ixtlan

Johann Sebastian Bach: Contrapunctus IX

Morten Skovgaard Danielsen: Rex Noster Insanit

11.08.18 kl. 19:00 Den Danske kirke i Buenos Aires

J.S. Bach: Contrapunctus I & IX

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Petit Quatour

Astor Piazzolla: La Mufa – Tema de María

- - -

Alexander Glazunov: Quartett

09.08.18 kl. 20:00 Necochea

Centro Cultura y Biblioteca Popular Andrés Ferreyra

W.A. Mozart: Tryllefløjten 

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Petit Quatour

Astor Piazzolla: La Mufa – Tema de María

- - -

Alexander Glazunov: Quartett

07.08.18 kl. 19:00 Lobería - Koncert og Masterclass

Salón del Honorable Concejo Deliberante

W.A. Mozart: Tryllefløjten 

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Petit Quatour

Astor Piazzolla: La Mufa – Tema de María

- - -

Alexander Glazunov: Quartett

05.08.18 kl. 19:00 Balcarce - Koncert og Masterclass -

Casa de la Historia y la Cultura del Bicentenario

W.A. Mozart: Tryllefløjten 

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Petit Quatour

Astor Piazzolla: La Mufa – Tema de María

- - -

Alexander Glazunov: Quartett

15.07.2018 KL. 19:30 ÅRHUS SOMMERFESTIVAL, ELLEVANG KIRKE

W.A. Mozart: Tryllefløjten 

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Petit Quatour

Christos Farmakis: Four miniatures

- - -

Alexander Glazunov: Quartett

09.06.2018 KL. 14:00 DOKK1, ÅRHUS HOVEDBIBLIOTEK

Per Nørgård: Roads to Ixtlan

Christos Farmakis: Four miniatures (uropførelse)

Peter Bruun: Regnen og Havet (for sopransaxofon og elektronik)

Morten Skovgaard Danielsen: Rex Noster Insanit

 

05.06.2018 KL. 17:30:  LANGENÆSKIRKEN (ÅRHUS)

Musikgudstjeneste

W.A. Mozart: Tryllefløjten 

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Petit Quatour

George Gershwin: Three Preludes

Astor Piazzolla: Tema de María

 

22.04.2018 KL. 16:00 HALK KIRKE

Bach: Contrapunctus I & IX af 'Die Kunst der Fuge"

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Petit Quatour

George Gershwin: Three Preludes

Alexander Glazunov: Quartett op. 109a

08.04.2018 KL. 15:00: MUSIKKENS HUS, AALBORG

"Solisterier" arrangeret af Dansk Solistforbund

W.A. Mozart: Tryllefløjten 

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Petit Quatour

George Gershwin: Three Preludes

Igor Stravinsky: Circus Polka – For a young Elephant

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Astor Piazzolla: Novitango – La Mufa – Tema de María

04.03.2018 MUSIKHUSET AARHUS, LILLE SAL

Fødselsdagskoncert for Svend Hvidtfelt Nielsen med Århus Sinfonietta

og Bjarke Mogensen, dirigeret af Henrik Vagn Christensen.

JSQ er solister i Svend Hvidtfelt Nielsens "Ghostlands"

26.01.2018 KL. 17:00: THURØ KIRKE

W.A. Mozart: Tryllefløjten 

Béla Bartók: Román Kolinda-Dallamok

Igor Stravinsky: Circus Polka – For a young Elephant

Bent Lorentzen: Lines

Johannes Brahms: Variationer over et tema af Joseph Haydn

 

18.01.2018 KL. 19:30: CHRISTIANSKIRKEN, AARHUS

W.A. Mozart: Tryllefløjten 

Béla Bartók: Román Kolinda-Dallamok

Igor Stravinsky: Circus Polka – For a young Elephant

Bent Lorentzen: Lines

Johannes Brahms: Variationer over et tema af Joseph Haydn

2017

24.12.2016 KL.12:00: JSQ SPILLER TIL JULEARRANGEMENT PÅ AARHUS

RÅDHUS FOR BYENS ENLIGE OG HJEMLØSE

23.11.2017 KL. 20:00: ORKESTEREFTERSKOLEN, HOLSTEBRO

Bent Lorentzen: Lines

Vagn Holmbo: af "Sværm"

Per Nørgård: Roads to Ixtlan

Ryo Noda: Maï

Krzysztof Penderecki: Quartett

12.11.2017 KL: 19:00 NR. GALTEN KIRKE

J.S. Bach Fuga i g-mol BWV578

Astor Piazzolla: Novitango – La Mufa – Fugata

Krzysztof Penderecki: Quartett

Johannes Brahms: Variationer over et tema af Joseph Haydn

01.10.2017 KL. 16:00 VINGER KIRKE (N)

J.S. Bach Fuga i g-mol BWV578

Astor Piazzolla: Fugata – La Mufa – Novitango

Bent Lorentzen: Lines

Igor Stravinsky: Circus Polka- For a young Elephant

A. Glazounov: Kvartet op.109a

30.09.2017 NØTTERØY KIRKE (N)

J.S. Bach Fuga i g-mol BWV578

Astor Piazzolla: Fugata – La Mufa – Novitango

Bent Lorentzen: Lines

Igor Stravinsky: Circus Polka- For a young Elephant

A. Glazounov: Kvartet op.109a

29.09.2017 KL. 19:00 HAUG KIRKE (N)

J.S. Bach Fuga i g-mol BWV578

Astor Piazzolla: Fugata – La Mufa – Novitango

Bent Lorentzen: Lines

Igor Stravinsky: Circus Polka- For a young Elephant

A. Glazounov: Kvartet op.109a

28.09.2017 KL. 18:00 ASKIM KIRKE (N)

A. Glazounov: Kvartet op.109b

Jan W. Morthenson: Chorale

Johannes Brahms: Variationer over et tema af Joseph Haydn

17.09.2017 KL. 15:00 SKT. ANDREAS KIRKE, RANDERS

Johann Sebastian Bach: Lille fuga i g-mol BWV578

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Krzysztof Penderecki: Quartett

Johannes Brahms: Variationer over et tema af Joseph Haydn

24.08.2017 KL. 19:30 BORNHOLMS MUSIKFESTIVAL

Krzysztof Penderecki: Quartett

Alexander Glazunov: Quartett 

- - -

Jan W. Morthenson: Chorale

Johannes Brahms: Variationer over et tema af Joseph Haydn

07.08.2017 KL. 19:30 SORØ INTERNATIONALE MUSIKFESTIVAL

Koncert på vandet! Kom på sejltur på Sorø Sø med JSQ

Johann Sebastian Bach: tre contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Piazzolla: Tema de María – La Mufa – Libertango

- - - 

Wilhelm Peterson-Berger: af "Frösöblomster"

Johannes Brahms: Variationer over et tema af Joseph Haydn

06.08.2017 kl. 19:30 SULSTED KIRKE

Koncerten indgår som del af årets Vensyssel Festival

Johann Sebastian Bach: tre contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Krzysztof Penderecki: Quartett

Johannes Brahms: Variationer over et tema af Joseph Haydn

14.06.2017 KL. 19:30 ASKOV KIRKE

Johann Sebastian Bach: tre contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Alexander Glazunov: Quartett op. 109a

 

11.06.2017 KL. 19:00 THORSAGER KIRKE

Johann Sebastian Bach: tre contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Krzysztof Penderecki: Quartett

Johannes Brahms: Variationer over et tema af Joseph Haydn

30.05.2017 KL. 19.30 AGERBÆK KIRKE

Johann Sebastian Bach: tre contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Alexander Glazunov: Quartett op. 109a

2016

 

24.12.2016 KL.12:00 JSQ SPILLER TIL JULEARRANGEMENT PÅ AARHUS

RÅDHUS FOR BYENS ENLIGE OG HJEMLØSE

12.11.2016 KL. 15:00 AABENRAA KUNST- OG MUSIKFORENING

"Spiloppen", Aabenraa Kulturhus, Nygadehuset

Johann Sebastian Bach: tre contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Krzysztof Penderecki: Quartett

- - -

Piazzolla: La Mufa – Tema de María

Mathew Rosenblum: Möbius Loop

 

10.11.2016 KL. 19:30: VEJLBY KIRKE (ved Århus)

Johann Sebastian Bach: tre contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Caryl Florio: Allegro de Concert

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Krzysztof Penderecki: Quartett

Astor Piazzolla: La Mufa– Tema de María

30.10.2016 KL. 14:00 20-ÅRS JUBILÆUMSKONCERT, N•U•T,

Rådmandssalen, Nørresundby Torv, Nørresundby

Niels Løkkegaard: Disruptions

Krzysztof Penderecki: Quartett

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Mathew Rosenblum: Möbius Loop

02.10.2016 KL. 14:00 20-ÅRS JUBILÆUMSKONCERT, DOKK1, ÅRHUS

Niels Løkkegaard: Disruptions (uropførelse)

Krzysztof Penderecki: Quartett

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Mathew Rosenblum: Möbius Loop

24.09.2016 SKT. PAULS KIRKE, ÅRHUS

Gyia Kancheli "Amao Omi" med Skt. Pauls Kirkes

kantori under ledelse af Thomas Kristian Nielsen

Skt. Pauls kirke, Aarhus

 

20.08.2016 KL. 16:00 : GRÅSTEN SLOTSKIRKE

Johann Sebastian Bach: tre contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Krzysztof Penderecki: Quartett

Astor Piazzolla: Novitango – Oblivion – Tema de María

12.08.2016 KL. 19.30 BEJSTRUP KIRKE

Johann Sebastian Bach: tre contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Krzysztof Penderecki: Quartett

Astor Piazzolla: Novitango – Oblivion – Tema de María

09.06.2016 KL. 19:30: SABRO SOGNEGÅRD

W.A. Mozart: Ouverturen til 'Tryllefløjten'

Krzysztof Penderecki: Quartett

Jean Françaix: Suite 

Piazzolla: Tema de María – La Mufa – Libertango

31.05.2016 KL. 19:30: SKT. MARKUS KIRKE, ÅRHUS

Krzysztof Penderecki: Quartett

Mathew Rosenblum: Möbius Loop

--

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Igor Stravinsky: "Tango"

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Piazzolla: Tema de María – La Mufa – Libertango

 

19.05.2016 KL. 17:00 GILLELEJE BIBLIOTEK

Gæst: Emir Bosnjak (akkordeon & bandoneon)

Heitor Villa-Lobos: Fantasia

Mathew Rosenblum: Möbius Loop

Astor Piazzolla: Five Tango Sensations

 

05.05.2016 KL. 19:30: KIRKE SONNERUP KIRKE

Musikgudstjeneste

J.S. Bach: Tre contrapuncti af "Die Kunst der Fuge"

Singelée: Grand Quartuor 

Robert Starer: Light and Shadow

Piazzolla: Tema de María – La Mufa – Libertango

Jan W. Morthensson: Chorale från Dalarna

 

26.04.2016 KL. 19:30: GRØNBÆK KIRKE

W.A. Mozart: Tryllefløjten 

Singelée: Grand Quartuor 

Robert Starer: Light and Shadow 

Jean Françaix: Suite 

Piazzolla: Tema de María – La Mufa – Libertango

Jan W. Morthensson: Chorale från Dalarna

 

16.04.2016 KL. 14:00 ALSION, SØNDERBORG

"Solisterier" arrangeret af Dansk Solistforbund

W.A. Mozart: Ouverturen til 'Tryllefløjten'

Jean-Baptiste Singelée: Grand Quatuor de Concert

Jean Françaix: Suite

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Piazzolla: Tema de María – La Mufa – Libertango

 

13.03.2016 KL. 11:30 HOLMBOE I HORSENS

Jan W. Morthensson: Chorale

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Vagn Holmboe: af "Sværm"

Jean Françaix: Suite

--

Piazzolla: La Mufa – Tema de María

Mathew Rosenblum: Möbius Loop

 

10.02.2016 KL. 19:30 VOR FRELSER KIRKE, ODENSE

Jan W. Morthensson: Chorale

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Igor Stravinsky: "Tango"

Piazzolla: Tema de María – Oblivion – Libertango

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Robert Starer: Light and Shadow

Jean Françaix: Suite

 

07.02.2016 KL. 19:30 HARLEV KIRKE

Jan W. Morthensson: Chorale

Igor Starvisnky: "Circus Polka – for a young elephant"

Igor Stravinsky: "Tango" &

Piazzolla: Tema de María – Oblivion – Libertango

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Robert Starer: Light and Shadow

Jean Françaix: Suite

 

 

2015

 

08.11.2015 KL. 19:30 BUEN KULTURHUS, MANDAL (N)

Domenico Scarlatti: Allegro, Andante & Allegrissimo 

Jean Françaix: Suite

Piazzolla: Tema de María – Oblivion – Libertango

Philip Glass: Quartet

 

07.11.2015 KL. 17:00 STANGE KIRKE (N)

Domenico Scarlatti: Allegro, Andante & Allegrissimo 

Jean Françaix: Suite

Piazzolla: Tema de María – Oblivion – Libertango

Philip Glass: Quartet

 

06.11.2015 KL. 19:00 GOL KIRKE (N)

Domenico Scarlatti: Allegro, Andante & Allegrissimo 

Jean Françaix: Suite

Piazzolla: Tema de María – Oblivion – Libertango

Philip Glass: Quartet

 

05.11.2015 KL. 18:00 ASKIM KAPEL (N)

Domenico Scarlatti: Allegro, Andante & Allegrissimo 

Jean Françaix: Suite

Piazzolla: Tema de María – Oblivion – Libertango

Philip Glass: Quartet

 

02.11.2015 KL. 10:30 RY HØJSKOLE

Gæst: Emir Bosnjak (akkordeon & bandoneon)

Astor Piazzolla: Five Tango Sensations

Heitor Villa-Lobos: Fantasia

--

Caryl Florio: Allegro de Concert

Philip Glass: Quartet

 

25.10.2015 KL. 16:30 BJERRINGBRO KIRKE

J.S. Bach: Koralpræludium & Fuga (af "Singet dem Herr ein Neues Lied)

Robert Starer: Light and Shadow

Igor Starvisnky: "Tango" & "Circus Polka – for a young elephant"

Jean Françaix: Suite

Philip Glass: Quartet

 

13.09.2015 KL. 16:00: ESPERGÆRDE MUSIKFORENING

Domenico Scarlatti: Andante & Allegrissimo 

Per Nørgård: Dansere om Jupiter

Per Nørgård: Esperanza - en Eremitkrebse-tango

Piazzolla: Tema de María – Oblivion – Libertango

- - -

Caryl Florio: Allegro de Concert

Philip Glass: Quartett

 

30.08.2015 KL. 16:00 KIRSTEN KJÆRS MUSEUM 

Gæst: Emir Bosnjak (akkordeon & bandoneon)

Astor Piazzolla: Five Tango Sensations

Heitor Villa-Lobos: Fantasia

--

Caryl Florio: Allegro de Concert

Philip Glass: Quartet

 

23.08.2015 KL. 16.00: VILDMOSEKONCERTER

Bach: Tre Contrapuncti af Die Kunst der Fuge

Igor Starvisnky: "Tango" & "Circus Polka – for a young elephant"

Per Nørgård: Esperanza – en eremitkrebsetango

Astor Piazzolla: Tema de María – La Mufa – Libertango

--

Caryl Florio: Allegro de Concert

Philip Glass: Quartet


01.02.2015 KL. 16.00: ESBJERG MUSIKFORENING 

Værker af Moulaert, Nørgård, Jaureguberry, Piazzolla,
Florio og Glass

 

08.01.2015 KL. 19.30: SEJS-SVEJBÆK KIRKE

Nytårskoncert

 

 

2014


16.11.2014 KL. 16.00: TØNDEREGNENS MUSIKFORENING 

15.11.2014 KL. 13.00: SKIVE BIBLIOTEK

 

13.11.2014 KL. 20.00 RØNSHOVED HØJSKOLE


07.10.2014 KL. 19.30: HILLERSLEV KIRKE

28.09.2014 KL. 20.00: DRAGØR KIRKE

Temakoncert: Amerikansk Musik - værker af Florio, Glass, Reich,
Piazzolla, Jaureguiberry og Gates

20.09.2014 KL. 16.00: OPEN DAYS, UTZON CENTER, AALBORG
Værker af Morten Ladehoff, Loïc Destremau, Matthias Kadar,
Per Nørgård, Kasper Jarnum, Federico Jaureguberry m.fl.

29.07.2014 KL. 20.00: KUNSTHØJSKOLEN I HOLBÆK

20.06.2014 KL. 19.30: GELSTED KIRKE

27.04.2014 KL: 15.00 HET MOSTERDZAADJE, SANTPOORT (NL)
Værker af N.V. Bentzon, Nørgård, Ruders og Kadar 

25.04.2014 KL: 19.30 THEATER DE RUIMTE, AMSTERDAM (NL) 
Værker af N.V. Bentzon, Nørgård, Ruders og Kadar (uropf.)

01.04.2014 kl. 19.30 NØRRE TRANDERS KIRKE

25.03.2014 kl. 19.00 SKIBET KIRKE

16.01.2014 kl. 20.00 STENO MUSEET, ÅRHUS

05.01.2014 kl. 16.00: VEJLBY KIRKE

 

 

2013


24.11.2013 KL. 19.30: FÅRUP KIRKE

10.11.2013: BUEN KULTURHUS, MANDAL (N)

09.11.2013: DRAMMEN (N)

07.11.2013: ASKIM KIRKE (NORGE)

26.10.2013 kl 16.00: ODENSE DOMKIRKE 
Jutlandia Saxophone Quartet og Odense Domkirkes Kor. Musik af bl.a. Benjamin Britten

08.09.2013 KL. 16.00: VITVED KIRKE

08.08.2013 KL. 19.30: HAVERSLEV KIRKE, ”Musik i Han Herred”

25.07.2013 kl. 19.30: SKIVE KIRKE 

16.06.2013 kl. 15.00: AROS KUNSTMUSEUM

20.05.2013 KL. 14.00: ØRUM KIRKE (Friluftsgudstjeneste)

05.02.2013 KL. 19.30: THURØ KIRKE

 

 

2012


11.12.2012 KL. 19.30 - JULEKONCERT I LANDET KIRKE

09.12.2012 KL. 19.30 - JULEKONCERT I LISBJERG KIRKE

18.11.2012 - SENIORHØJSKOLEN I LEMVIG

11.11.2012 KL. 15:00: HERNING KONGRESCENTER
Händels ’Messias’…from Scratch, med bl.a. Herning Drengekor og strygere fra Aarhus Symfoniorkester, dirigeret af Frans Rasmussen

01.11.2012 KL. 19.30: VINDINGE KIRKE

21.10.2012 KL. 15.30: VINGER KIRKE, NORGE

20.10.2012 KL. 18.00: STANGE KIRKE, NORGE

19.10.2012 KL. 18.00: SØDORP KIRKE, NORGE

19.10.2012 KL. 11.00: TONEHEIM FOLKEHØJSKOLE, HAMAR (NORGE)

18.10.2012 KL. 18.30: AURDAL KIRKE, NORGE

13.10.2012 KL. 15.00 ODENSE DOMKIRKE 

29.09.2012 KL. 15.00 OLLERUP EFTERSKOLE

23.08.2012 KL. 19.30 - EGESKOV KIRKE, FREDERICIA

26.07.2012 KL. 19.30 VIBORG DOMKIRKE

10.05.2012 KL. 20.00 - TOBAKSGAARDEN, ASSENS

24.02.2012 KL. 23.00 - MUSIKHUSET AARHUS, SYMFONISK SAL
Gubaidulina "Erwartung" for saxofonkvartet og seks slagtøjsspillere opføres i forbindelse med festivalen Percussion Plus

07.01 2012 - KØBENHAVN
Privat arrangement

 

 

2010

 

10.01.2010 VOR FRELSERS KIRKE, HORSENS

 

 

2009

 

26.11.2009 NICOLAI SCENE, KOLDING

Temakoncert: "Rex noster Insanit"

 

22.11.2009 MÅLØV MUSIKFORENING

 

15.11.2009 SKOVHUSET, VÆRLØSE

 

08.11.2009 MUSIKHUSET AARHUS, KAMMERMUSIKSALEN

Temakoncert: "Rex noster Insanit"

 

06.11.2009 KUNSTHØJESKOLEN I HOLBÆK

Temakoncert: "Rex noster Insanit"

 

23.10.2009 THE BIRMINGHAM CONSERVATOIRE (UK)

Temakoncert: "Rex noster Insanit"

 

22.10.2009 ROYAL COLLEGE OF MUSIC, LONDON (UK)

Masterclass

Temakoncert: "Rex noster Insanit"

 

28.09.2009 VEJEN KIRKE

 

27.09.2009 NYKØBING MORS KIRKE

 

02.07.2009 KNEBEL KIRKE

 

19.04.2009 MARIENDAL KIRKE, KBH.

 

08.04.2009 ÅRHUS DOMKIRKE

Bach 'Johannespassionen' i samarbejde med Concert Clemens og Carsten Seyer-Hansen

 

06.04.2009 NICOLAI KIRKE, VEJLE

Bach 'Johannespassionen' i samarbejde med Concert Clemens og Carsten Seyer-Hansen

 

21.03.2009  MUSIKHUSET AARHUS, LILLE SAL

Fælles koncert med Saxopaths

 

01.02.2009 SKANDERBORG SLOTSKIRKE

 

18.01.2009 KUNSTHUSET, FREDERIKBERG

Temakoncert: "Udstillingsbilleder 2.0"

 

17.01.2009 KUNSTHUSET, FREDERIKBERG

Temakoncert: "Udstillingsbilleder 2.0"

 

 

2008

 

13.12.2008 MUSIKHUSET AARHUS, KAMMERMUSIKSALEN

Temakoncert: "Udstillingsbilleder 2.0"

 

16.11.2008 LEDØJE-SMØRUM MUSIKFORENING

 

21.09.2008 BORNHOLMS MUSIKFORENING

 

06.09.2008 ANS KIRKE

 

26.08.2008 DANSK MUSIKERFORBUNDS KONGRES @ KONGENS EGE, RANDERS

 

24.08.2008 SKT. PEDERS KAPEL

 

17.08.2008 NYBORG SKOTSKONCERTER

 

03.08.2008 SÆBY KIRKE

 

02.08.2008 HOLSTEBRO KIRKE

 

29.05.2008 BJERREGRAV KIRKE

 

25.05.2008 EGERIS KIRKE

 

26.04.2008 DRAMMEN KULTURSKOLE (N)

Workshop og masterclass

 

25.04.2008 DRAMMEN KULTURSKOLE (N)

Temakoncert: "The Supper at Elsinore

 

20.04.2008 LITERATURHAUS, KBH.

Temakoncert: "The Supper at Elsinore

 

18.04.2008 MUSIKHUSET AARHUS, KAMMERMUSIKSALEN

Temakoncert: "The Supper at Elsinore

 

17.04.2008 SKELGÅRKIRKEN, AMAGER

 

13.04.2008 MUNKEBJERG KIRKE

 

08.04.2008 HUSET, AALBORG

Temakoncert: "The Supper at Elsinore

 

27.03.2008 GUNDERUP KIRKE

 

04.03.2008 NØRRE ÅBY KIRKE

 

10.02.2008 VOLLSMOSE KIRKE

 

20.01.2008 "GULDSALEN", SVENDBORG MUSIKFORENING

 

05.01.2008 SKT. PEDERS KIRKE, RANDERS

 

 

2007

 

16.12.2007 LITERATURHAUS

Temakoncert: "Take You Higher/Amerbrogade" med Kasper Jarnum som gæstesolist

 

15.12.2007 ILDSTEDET, ROSKILDE

Temakoncert: "Take You Higher/Amerbrogade" med Kasper Jarnum som gæstesolist

 

14.12.2007 MUSIKHUSET AARHUS, KAMMERMUSIKSALEN

Temakoncert: "Take You Higher/Amerbrogade" med Kasper Jarnum som gæstesolist

 

02.12.2007 MØLHOLM KIRKE

Julekoncert

 

10.11.2007 SKELAGER KIRKE

 

04.10.2007 VESTBJERG KIRKECENTER

 

02.10.2007 LYNGÅ KIRKE

 

10.09.2007 TAASTRUP MUSIKFORENING

 

02.09.2007 HYLLESTED KIRKE

 

13.08.2007 STRUER KIRKE

 

09.08.2007 MUSIKHUSET AARHUS, KAMMERMUSIKSALEN

 

07.08.2007 SKT. MARKUS KIRKE, AALBORG

 

01.08.2007 SORØ INTERNATIONALE MUSIKFESTIVAL

 

27.07.2007 MARSTAL KIRKE

 

10.06.2007 ENGELSHOLM HØJSKOLE

Temakoncert: Jesus Blood Never Failed Me Yet

 

07.06.2007 LITERATURHAUS, KBH.

Temakoncert: Jesus Blood Never Failed Me Yet

 

05.06.2007 CRUSH FESTIVAL, ÅRHUS

Temakoncert: Jesus Blood Never Failed Me Yet

 

 

2006

 

17.12.2006 HOVER KIRKE

Julekoncert

 

16.12.2006 DET JYSKE MUSIKKONSERVATORIUM, ÅRHUS

Nordisk turné '06

 

26.11.2006 PETRUSKYRKAN, STOCKSUND, SVERIGE

Nordisk turné '06

 

25.11.2006 KUNGLIGA MUSIKHÖGSKOLAN, STOCKHOLM, SVERIGE

Nordisk turné '06

 

24.11.2006 NORGES MUSIKHØGSKOLA, OSLO, NORGE

Nordisk turné '06

 

23.11.2006 TONEHEIM, RIDABU, NORGE

Nordisk turné '06 - Workshop og koncert

 

17.09.2006 BALLE KIRKE

 

10.09.2006 BIRKENDE KIRKE

 

24.08.2006 EGESKOV KIRKE, FREDERICIA

 

20.08.2006 ØRSTED KIRKE

 

30.07.2006 VOR FRELSERS KIRKE, VEJLE

 

11.06.2006 LAEISZHALLE, STUDIO E, HAMBURG, TYSKLAND

Temakoncert: Brahms - Sciarrino 

 

06.06.2006 JUHL SØRENSEN, ÅRHUS

Temakoncert: Brahms - Sciarrino 

 

04.06.2006 BIBLIOTEKSSALEN, RUNDETÅRN

Temakoncert: Brahms - Sciarrino 

 

03.06.2006 GALAKSEN, VÆRLØSE

Indvielse af Værløses nye kulturhus 'Galaksen'

 

25.04.2006 HALDUM KIRKE

 

02.04.2006 MØLLEVANGSKIRKEN, ÅRHUS

 

26.03.2006 FLØNG KIRKE

 

19.03.2006 SKIVE KAMMERMUSIKFORENING

 

05.02.2006 TORSTED KIRKE

 

29.01.2006 KULTURSTATIONEN, SKØRPING

 

22.01.2006 VENØ MUSIKFORENING

 

14.01.2006 SØNDERBORG MUSIKFORENING, SØNDERBORG SLOT

 

08.10.2006 VEMMELEV KIRKE

 

 

2005

 

18.12.2005 HVIDINGE KIRKE

Julekoncert

 

04.11.2005 KAMMERMUSIKSAAL UHLEMEYERSTRAßE, HANNOVER, TYSKLAND

Temakoncert: Europæiske sværvægtere

 

03.11.2005 KONZERTSAAL KOLOSEUM, LÜBECK, TYSKLAND

Temakoncert: Europæiske sværvægtere

 

25.10.2005 ÅRHUS KUNSTBYGNING

Temakoncert: Europæiske sværvægtere

 

18.09.2005 FUNDER KIRKE

 

15.19.2005 TVEJE MERLØSE KIRKE

 

18.08.2005 SVENDBORG FESTDAGE

 

11.08.2005 ELLINGE KIRKE

 

03.08.2005 JELLINGE KIRKE

 

23.07.2005 KARREBÆKSMINDE          

På 'krydstogt' med DR-Klassisk på Galeasen ’Haabet’     

 

22.07.2005 SKELSKØR

På 'krydstogt' med DR-Klassisk på Galeasen ’Haabet’

 

21.07.2005 KERTEMINDE

På 'krydstogt' med DR-Klassisk på Galeasen ’Haabet’

 

17.07.2005 BRØNDSALEN, FREDERIKSBERG

 

14.05.2005 DET JYSKE MUSIKKONSERVATORIUM

Indspilning af live-CD (Ixlan-CDD-003 "Reconstruction- before the silence")

 

29.04.2005 STØVRING HØJSKOLE

 

28.04.2005 GOSMER KIRKE

 

22.04.2005 SELMER JAPAN, TOKYO, JAPAN

Master class og koncert   

                                   

20.04.2005 EXPO '05, AICHI, JAPAN

To koncerter ifm. kronprinseparrets besøg i anleding af 'Denmark Day'

 

19.04.2005 TOKYO COLLEGE OF MUSIC

Workshop og koncert

 

18.04.2005 GRAND HYATT HOTEL, GRAND BALL ROOM, TOKYO, JAPAN

Koncert i anledning af kronprinseparrets besøg ifm. Expo '05            

 

16.04.2005 CHOFU GREEN HALL, TOKYO, JAPAN

 

09.04.2005 ODENSE MUSIKBIBLIOTEK. 

Temakoncert: Dansk & Japansk Musik. Med Aya Tominaga

 

08.04.2005 HELSINGØR THEATER, ÅRHUS 

Temakoncert: Dansk & Japansk Musik. Med Aya Tominaga

 

10.03.2005 STOUBY KIRKE

 

06.03.2005 LILLE LYNGBY KIRKE

 

05.03.2005 WORKSHOP PÅ KOLDING MUSIKSKOLE

 

 

2004

 

09.12.2004 MESING KIRKE

(juleprogram - optaget af DR P2)

 

05.12.2004 SDR. STENDERUP KIRKE

(juleprogram)

 

28.11.2004 HELSINGØR THEATER, ÅRHUS

Temakoncert/CD-lancering „Kasper Jarnums Saxofonmusik“, 

 

27.11.2004 DEN ANDEN OPERA, KBH.

Temakoncert/CD-lancering „Kasper Jarnums Saxofonmusik“, 

 

14.11.2004 VISSENBJERG KIRKE

 

03.10.2004 NORDVESTJYSK MUSIKKREDS, HOLSTEBRO

 

26.09.2004 STAVNSHOLT KIRKE, FARUM

 

19.09.2004 ODDER MUSIKFORENING

 

12.09.2004 SKELLERUP KIRKE

 

02.09.2004 RISSKOV KIRKE

Koncert under Århus Festuge

 

21.08.2004 SUSÅ FESTIVALEN

 

10.08.2004 SKT. MARKUS KIRKE, AALBORG

 

06.-08.08-2004 SOMMERKURSUS PÅ DET JYSKE MUSIKKONSERVATORIUM

 

04.08.2004 VILINGERØD KIRKE

 

13.07.2004 HELSINGE KIRKE

 

16.05.2004 HELSINGØR THEATER, ÅRHUS             

temakoncert m. Aya Tominaga

 

14.05.2004 DEN ANDEN OPERA, KBH.

Temakoncert m. Aya Tominaga

 

13.05.2004 NAKSKOV MUSIKSKOLE

Temakoncert m. Aya Tominaga

 

27.03.2004 WORKSHOP I KOLDING

 

12.03.2004 HOLMBOE I HORSENS

 

26.02.2004 HERNING GYMNASIUM

 

25.01.2004 VESTHIMMERLANDS MUSIKFORENING

 

 

2003

 

08.12.2003 PARKTEATRET, OSLO

Temakoncert: “Ny Nordisk Musik”

 

06.12.2003 GLASHUSET, GÖTEBORG

Temakoncert: “Ny Nordisk Musik”

 

05.12.2003 MUSIKMUSEET, STOCKHOLM

Temakoncert: “Ny Nordisk Musik”

 

28.11.2003 ISLANDS BRYGGES KULTURHUS. KBH

Temakoncert: “Ny Nordisk Musik”

 

28.11.2003 DET DANSKE AKADEMI, KUNSTINDUSTRIMUSEET, KBH

Spillede ved akademiets prisoverrækkelse til Karl Aage Rasmussen

 

23.11.2003 NYKØBING MORS KIRKE

 

21.11.2003 HELSINGØR THEATER, ÅRHUS

Temakoncert: “Ny Nordisk Musik”

 

09.11.2003 HADERSLEV MUSIKFORENING

Temakoncert “Russiske Musik”

 

02.11.2003 MARSLEV KIRKE

 

26.10.2003 THORUP KIRKE

 

23.10.2003 RAKLEV KIRKE

 

12.10.2003 BESSER KIRKE

 

05.10.2003 LINÅ KIRKE

 

25.09.2003 NØRRE TRANDERS KIRKE

Temakoncert: “Ny Dansk Musik – solo og kvartet” (SNYK-turné)

 

14.09.2003 THYRSTED KIRKE

 

25-27.07.2003 SOMMERKURSUS PÅ DET JYSKE MUSIKKONSERVATORIUM

 

08.06.2003 BIBLIOTEKSSALEN, RUNDETÅRN, KBH.

Temakoncert: “Italiensk musik”

 

07.06.2003 ODENSE MUSIKBIBLIOTEK

Temakoncert: “Italiensk musik”

 

06.06.2003 HELSINGØR THEATER, ÅRHUS

Temakoncert: “Italiensk musik”

 

11.05.2003 HVIDBJERG KIRKE, THYHOLM

 

27.04.2003 BOV KIRKE

 

24.04.2003 VOJENS KIRKEN

 

16.03.2003 SKT. HANS KIRKE, ODENSE - ODENSE BACH-FESTIVAL

Bach »Die Kunst der Fuge«

 

15.03.2003 GUG KIRKE

 

06.02.2003 HØJSKOLEN ØSTERSØEN, AABENRAA 

Temakoncert: “Ny Dansk Musik – solo og kvartet” (SNYK-turné)

 

30.01.2003 KUNSTHØJSKOLEN I HOLBÆK

Temakoncert: “Ny Dansk Musik – solo og kvartet” (SNYK-turné)

 

26.01.2003 RY HØJSKOLE

Temakoncert: “Ny Dansk Musik – solo og kvartet” (SNYK-turné)

 

05.01.2003 MARGRETHEKIRKEN, AALBORG

 

 

2002

 

02.12.2002 DJM, KOMPONISTMATINÉ

 

24.11.2002 FREDENSKIRKEN, SVENDBORG

 

17.11.2002 DEN ANDEN OPERA, KØBENHAVN

Temakoncert: “Per Nørgård 70 år”

 

15.11.2002 HELSINGØR THEATER, ÅRHUS

Temakoncert: “Per Nørgård 70 år”

 

02.11.2002 CAFÉ MOZART, ÅRHUS

(CD lancering)

 

20.10.2002 ESBØNNERUP KIRKE

 

06.10.2002 RINGE KIRKE

 

05.10.2002 HELLERUP KIRKE

 

26.09.2002 ANTVORSKOV KIRKE, SLAGELSE

 

24.09.2002 MARIEHØJ KIRKE, SILKEBORG

 

19.09.2002 TESTRUP HØJSKOLES MUSIKFORENING  

Temakoncert: “Per Nørgård 70 år”

 

20.08.2002 SKT. MARKUS KIRKE, AALBORG

 

18.08.2002 ASMILD KIRKE, VIBORG

 

130.8.2002 MØLHOLM KIRKE, VEJLE

 

21.07.2002 KERTEMINDE KIRKE

 

18.07.2002 ELLEVANG KIRKE

Århus Sommerfestival

 

15.06.2002 DEN ANDEN OPERA, KØBENHAVN

Temakoncert: “Ny Dansk Musik – solo og kvartet”

 

13.06.2002 HELSINGØR THEATER, ÅRHUS 

Temakoncert: “Ny Dansk Musik – solo og kvartet”

 

09.06.2002 HOLEBY KIRKE

 

14.04.2002 DYBØL KIRKE

 

07.04.2002 ÅLE KIRKE

 

14.03.2002 TØRRING KIRKE

 

02.03.2002 MASTERCLASS OG KONCERT PÅ KOLDING MUSIKSKOLE

 

24.02.2002 HALSE KIRKE, ÅRHUS

 

27.01.2002 BRÆNDKJÆR KIRKE, KOLDING

 

 

2001

 

11.11.2001 HELSINGØR THEATER, ÅRHUS

Temakoncert “Russiske Musik”

 

04.11.2001 ULLERUP KIRKE

Temakoncert “Russiske Musik”

 

28.10.2001 RY KIRKE

Temakoncert “Fugaens Kunst”

 

26.10.2001 TRANEKÆR KIRKE

Temakoncert “Fugaens Kunst”

 

02.10.2001 FREDENSBORG SLOT

Koncert for kongefamilien

 

30.09.2001 KALLUNDBORG KIRKE

 

02.09.2001 HAMMEL KIRKE

 

17.08.2001 JOHANNESKIRKEN, VORUP

Temakoncert “Fugaens Kunst”

 

29.07.2001 ELLEVANG KIRKE

Århus Sommerfestival

 

25.07.2001 LILLE HEDDINGE KIRKE 

Temakoncert “Fugaens Kunst”

 

26.06.2001 NØRLEM KIRKE

Temakoncert “Fugaens Kunst”

 

21.06.2001 BIOGRAFEN ØST FOR PARADIS

Temakoncert “Fugaens Kunst”

 

29.05.2001 SCT. MARCUS KIRKE, ÅRHUS

 

29.04.2001 HALDUM KIRKE

 

01.04.2001 BRØNDBYØSTER KIRKE

 

31.03.2001 MASTERCLASS OG KONCERT PÅ KOLDING MUSIKSKOLE

 

01.02.2001 GISTRUP KIRKE

 

14.01.2001 VOEL KIRKE

 

 

2000

 

14.11.2000 NØRRESUNDBY KRIKE

 

2910.2000 THYRSTED KIRKE

 

03.09.2000 VIRKLUND KIRKE

 

24.08.2000 NR. BJERT KIRKE

 

27.07.2000 ELLEVANG KIRKE

Århus Sommerfestival

 

26.07.2000 HELSINGE KIRKE

 

12.07.2000 ØLAND KLOSTERKIRKE

 

06.06.2000 ODENSE MUSIKKONSERVATORIUM

 

11.05.2000 DUBA MØBLER, ÅRHUS

 

09.04.2000 MUNKEBJERG KIRKE, ODENSE

 

02.04.2000 ANSGARKRIEKN, HEDEHUSENE

 

31.03.2000 MEJLBY KIRKE

 

 

1999

 

21.11.1999 ODDER KIRKE

 

08.10.1999 VENG KIRKE

 

19.08.1999 VIBY KIRKE

 

08.08.1999 ELLEVANG KIRKE

Århus Sommerfestival

 

04.08.1999 GENTOFTE SKOLE

 

18.04.1999 LANGENÆS KIRKE, ÅRHUS

 

11.04.1999 ENGHØJ KIRKE, RANDERS

 

10.04.1999 LUKAS KIRKE, ÅRHUS

Torvekoncert, fransk program

 

20.03.1999 LUKAS KIRKE, ÅRHUS

Torvekoncert, tango-program

 

07.03.1999 SØNDERMARKSKIRKEN, VIBORG

 

07.02.1999 MUSIKHUSET AARHUS

 

10.01.1999 VENØ MUSIKFORENING

 

 

1998

 

29.11.1998 HORSENS KLOSTERKIRKE

 

22.11.1998 MUSIKHÖSKOLAN I GÖTEBORG 

solister i Kasper Jarnums "Blodsdrømme og Antiterapi" med Grolsj Ensemle, dir. Niels-Ole Bo Johansen

 

20.11.1998 DET JYSKE MUSIKKONSERVATORIUM, STORE SAL

solister i Kasper Jarnums "Blodsdrømme og Antiterapi" med Grolsj Ensemle, dir. Niels-Ole Bo Johansen

 

19.11.1998 SKT. JOHANNES KIRKE, ÅRHUS

 

18.09.1998 SKOLEMUSIKFESTIVAL, AALBORG

 

19.09.1998 SKOLEMUSIKFESTIVAL, AALBORG

 

15.09.1998 VIBY SKOLE

 

30.08.1998 OLSTRUP KIRKE

 

03.08.1998 GENTOFTE SKOLE

 

02.08.1998 ELLEVANG KIRKE

Århus Sommerfestival

 

04.07.1998 CLAUSHOLM SKOT

 

27.02.1998 P2s KAMMERMUSIKKONKURRENCE

 

26.02.1998 P2s KAMMERMUSIKKONKURRENCE

 

22.02.1998 DET JYSKE MUSIKKONSERVATORIUM, STORE SAL

 

 

1997

 

30.11.1997 DET JYSKE MUSIKKONSERVATORIUM - "FAN-KONKURRENCEN"

 

29.11.1997 DET JYSKE MUSIKKONSERVATORIUM - "FAN-KONKURRENCEN"

 

23.11.1997 NEBBELUNDE KIRKE

 

16.11.1997 FOLDBY KIRKE

 

30.05.1997 MUSIKHUSET AARHUS

 

06.04.1997 GENTOFTE SKOLE

 

04.04.1997 HOLEBY KIRKE

 

15.02.1997 DET JYSKE MUSIKKONSERVATORIUM